Тайни на Птицевъдство

Тайни на Птицевъдство

Тайни на Птицевъдство

Blog Article

Кокошките и пилетата разпространяват заразата още и с изпражненията си, от които се заразяват здравите кокошки и пилета.

You're employing a browser that isn't supported by Facebook, so we have redirected you to definitely an easier Edition to provide you with the very best working experience.

Високопатогенната инфлуенца по птиците е хроничен проблем у нас и в Европа Високопатогенната инфлуенца по птиците е хроничен проблем...

Съюза на птицевъдите в България организира двудневен семинар-обучение на бизнес операторите в…

При поява на болестта се вземат мерки за бързо локализиране и ликвидиране на заразата: стопанството или селището се поставят под възбрана, забранява се изнасянето на птици, перушина и яйца.

Профилактика и борба. Разделно отглеждане на пилетата от старите кокошки, редовно почистване и дезинфекция, избягване на грешки в храненето и др.

С удоволствие ви представяме септемврийския брой на списание „Птицевъдство", посветен на иновациите и напредъка в индустрията. В този брой ще откриете:

Има живот извън града, хора с различни професии стават животновъди

Причинява се от Микоплазма галисептикум. Неговата устойчивост във външната среда е слаба. Обикновено дезинфекционни средства го убиват бързо.

Връчват предписания с насоки на всички птицевъдни стопанства заради зачестилите случаи на...

Епизоотологични особености. Източници на заразата са болните и преболедувалите птици.

Отглеждането на едър рогат добитък се извършва с цел добив на месо, мляко, кожи. Използват се и за впрегатни животни.

При поява на болестта фермата е необходимо да се поставя под възбрана; тежкоболните да се заколват; да се почистват и дезинфекцират Птицевъдство помещенията; да се ваксинират здравите птици и да се подобряват хигиената, храненето и отглеждането.

Агротема: Сектор “Птицевъдство” – на фокус в земеделската комисия в НС

Report this page